Volný čas a okolí

Cisterciácký klášter Vyšší Brod

V předhůří Šumavy, v bohatě zalesněné a romantické krajině, se na pravém břehu horního toku Vltavy rozkládá městečko a klášter Vyšší Brod. Cisterciácké opatství ve Vyšším Brodě (latinsky Altovadum, německy Hohenfurth) bylo založeno Vokem z Rožmberka 1.VI. 1259. Součástí kláštera je také kostel, obrazová galerie, filosofický a teologický sál,... Informace o klášteru, možnosti prohlídek, životě mnichů a mnoho dalšího naleznete na www.klastervyssibrod.cz.


Hrad Rožmberk

Hrad pocházející z poloviny 13. století patří mezi nejstarší hrady Vítkovců, předchůdců jednoho z nejvýznamnějších českých šlechtických rodů - Rožmberků. Jedná se o komplex původně dvou rožmberských hradů tvz. Dolní hrad a Horní hrad. V 19. století byl Dolní hrad rodem Buquoyů přeměněn v romantické muzeum přístupné veřejnosti, jehož interiér dnes doplňují cenné sbírky obrazů, zbraní, nábytku, porcelánu a skla. V Rožmberské síni je portrét Bílé paní Perchty z Rožmberka, která se zde podle pověsti zjevuje.


Český Krumlov

Český Krumlov je město kulturního dědictví - 300 památkově chráněných objektů v historickém centru, druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice zapsané na seznamu památek UNESCO, nejstarší barokní divadlo na světě,... Město s krásnou přírodou - kopcovitá krajina vhodná pro pěší turistiku, cyklistiku, vyjížďky na koních, hraní golfu, rafting a vodní putování na Vltavě, v blízkosti rekreační oblast přehradní nádrže Lipno, Chráněná krajinná oblast Blanský les, Národní park Šumava


Vítkův Hrádek

Hrádek od svého založení Vítkem z Krumlova (1220 - 1272) ve 13. století plnil funkci pevnosti a správního střediska panství, které bylo součástí vznikajícího dominia příslušníků rodu Vítkovců, jež se rozkládalo po obou stranách současné hranice Čech a Rakouska. Dopravní dostupnost: Vítkův Hrádek se nachází v česko-rakouském hraničním pásmu asi 0,5 km od osady Svatý Tomáš na vrcholu hory Vítkův kámen. Na Svatý Tomáš se dostanete buď z obce Přední Výtoň nebo z Frymburka přívozem přes Frýdavu.


Jezero Lipno

Díky své rozloze a povětrnostním podmínkám je Lipno ideální vodní plochou pro windsurfing, jachting a další vodní sporty. Mezi nejoblíbenější windsurfingové lokality patří Černá v Pošumaví (Jestřábí), Jenišov u Horní Planá a okolí Frymburku. V půjčovnách se dá vypůjčit i loďka s elektromotorem nebo veslice i oblíbené šlapadlo. Můžete si půjčit i windsurfing nebo si zaplatit kurz windsurfingu, kiteboardingu nebo jachtingu včetně získání průkazu "Vůdce malého plavidla".


Sjezd Vltavy na kánoích a raftech

Neváhejte a prožijte vzrušující víkend či dovolenou uprostřed krásné přírody! Milovníkům vodáckého sportu zajistíme putování po Vltavě za bezkonkurenční ceny. Bližší informace naleznete na stránkách vodácké půjčovny Šumava.


Jízda na koních

Zajímavá možnost pro všechny milovníky koní - jízda na koních. Naučit se jezdit není obtížné. Pod vedením dobrého učitele dosáhne člověk pokroku rychle a bezpečně. V okolí hotelu je k dispozici dostatek míst, kde je možné se pod dohledem instruktora projet na koních.


Pěší a cykloturistika

Jižní Čechy jsou protkány hustou sítí cest pro cyklisty, které umožňují jízdu krajinou v ideálním tempu. Pavučinu cyklotras a cyklostezek doplňují rozvíjející se služby speciálních autobusů a půjčoven kol, které přibývají i na vlakových nádražích. Oblíbená je například rovina Třeboňska, příhraniční části Jindřichohradecka či na Novohradsku. Pokud se necítíte na jízdu na kole, můžete zkusit pěší turistiku. Nejbližší okolí nabízí dostatek zajímavých a lákavých tras, které vás zavedou na místa, která byste autem nikdy neobjevili.


Rybaření

Pro milovníky rybaření nabízí okolí široké možnosti zalovit si. V kraji je dostatek míst kde je možné rybařit v soukromých revírech bez povolenek, mají výborné zázemí (možnostvypůjčit loď s motorem, echolot, mrazicí box,...


Návštěva Horního Rakouska

Pokud chcete navštívít oblast Horního Rakouska můžeme Vám doporučit turisticky oblíbená města a oblasti:
Linz
Bad Leonfelden
Region SternGartl
Mühlviertler Kernland