Volný čas a okolí

Sjezd Vltavy na kánoích a raftech

Neváhejte a prožijte vzrušující víkend či dovolenou uprostřed krásné přírody! Milovníkům vodáckého sportu zajistíme putování po Vltavě za bezkonkurenční ceny. Bližší informace naleznete na stránkách vodácké půjčovny Šumava.


Cisterciácký klášter Vyšší Brod

V předhůří Šumavy, v bohatě zalesněné a romantické krajině, se na pravém břehu horního toku Vltavy rozkládá městečko a klášter Vyšší Brod. Cisterciácké opatství ve Vyšším Brodě (latinsky Altovadum, německy Hohenfurth) bylo založeno Vokem z Rožmberka 1.VI. 1259. Součástí kláštera je také kostel, obrazová galerie, filosofický a teologický sál,... Informace o klášteru, možnosti prohlídek, životě mnichů a mnoho dalšího naleznete na www.klastervyssibrod.cz.


Hrad Rožmberk

Hrad pocházející z poloviny 13. století patří mezi nejstarší hrady Vítkovců, předchůdců jednoho z nejvýznamnějších českých šlechtických rodů - Rožmberků. Jedná se o komplex původně dvou rožmberských hradů tvz. Dolní hrad a Horní hrad. V 19. století byl Dolní hrad rodem Buquoyů přeměněn v romantické muzeum přístupné veřejnosti, jehož interiér dnes doplňují cenné sbírky obrazů, zbraní, nábytku, porcelánu a skla. V Rožmberské síni je portrét Bílé paní Perchty z Rožmberka, která se zde podle pověsti zjevuje.


Český Krumlov

Český Krumlov je město kulturního dědictví - 300 památkově chráněných objektů v historickém centru, druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice zapsané na seznamu památek UNESCO, nejstarší barokní divadlo na světě,... Město s krásnou přírodou - kopcovitá krajina vhodná pro pěší turistiku, cyklistiku, vyjížďky na koních, hraní golfu, rafting a vodní putování na Vltavě, v blízkosti rekreační oblast přehradní nádrže Lipno, Chráněná krajinná oblast Blanský les, Národní park Šumava


Vítkův Hrádek

Hrádek od svého založení Vítkem z Krumlova (1220 - 1272) ve 13. století plnil funkci pevnosti a správního střediska panství, které bylo součástí vznikajícího dominia příslušníků rodu Vítkovců, jež se rozkládalo po obou stranách současné hranice Čech a Rakouska. Dopravní dostupnost: Vítkův Hrádek se nachází v česko-rakouském hraničním pásmu asi 0,5 km od osady Svatý Tomáš na vrcholu hory Vítkův kámen. Na Svatý Tomáš se dostanete buď z obce Přední Výtoň nebo z Frymburka přívozem přes Frýdavu.


Vodní sporty na lipně

Díky své rozloze a povětrnostním podmínkám je Lipno ideální vodní plochou pro windsurfing, jachting a další vodní sporty. Mezi nejoblíbenější windsurfingové lokality patří Černá v Pošumaví (Jestřábí), Jenišov u Horní Planá a okolí Frymburku. V půjčovnách se dá vypůjčit i loďka s elektromotorem nebo veslice i oblíbené šlapadlo. Můžete si půjčit i windsurfing nebo si zaplatit kurz windsurfingu, kiteboardingu nebo jachtingu včetně získání průkazu "Vůdce malého plavidla".


Jízda na koních

Zajímavá možnost pro všechny milovníky koní - jízda na koních. Naučit se jezdit není obtížné. Pod vedením dobrého učitele dosáhne člověk pokroku rychle a bezpečně. V okolí hotelu je k dispozici dostatek míst, kde je možné se pod dohledem instruktora projet na koních.


Pěší a cykloturistika

Jižní Čechy jsou protkány hustou sítí cest pro cyklisty, které umožňují jízdu krajinou v ideálním tempu. Pavučinu cyklotras a cyklostezek doplňují rozvíjející se služby speciálních autobusů a půjčoven kol, které přibývají i na vlakových nádražích. Oblíbená je například rovina Třeboňska, příhraniční části Jindřichohradecka či na Novohradsku. Pokud se necítíte na jízdu na kole, můžete zkusit pěší turistiku. Nejbližší okolí nabízí dostatek zajímavých a lákavých tras, které vás zavedou na místa, která byste autem nikdy neobjevili.


Rybaření

Pro milovníky rybaření nabízí okolí široké možnosti zalovit si. V kraji je dostatek míst kde je možné rybařit v soukromých revírech bez povolenek, mají výborné zázemí (možnostvypůjčit loď s motorem, echolot, mrazicí box,...


Návštěva Horního Rakouska

Pokud chcete navštívít oblast Horního Rakouska můžeme Vám doporučit turisticky oblíbená města a oblasti:
Linz
Bad Leonfelden
Region SternGartl
Mühlviertler Kernland